Apie Nikojaju
(Gimimo data 1983 gegužės 13)
Vilnietis Nikolaj Mironov (31) truputį kitoks: kaip pats sako – kreivas. Nuo vaikystės serga cerebriniu paralyžium. Iki ketverių beveik nejudėjo ir medikų prognozės nedžiugino: niekada nevaikščios ir nekalbės. Tačiau Nikolajaus mama Svieta nepasidavė. Kasdien masažuodama vienturčio sūnaus kūną ir žaisdama įvairiausius žaidimus per kelerius metus ne tik, kad išmokė sūnų eiti,BET ir kalbėti. Nors kalba nebuvo rišli, o žingsniai ne tvirti, kaip sako Nikolajus tai buvo didelis pasiekimas.
„Esu, koks esu“, - šypsosi Nikolajus ir priduria, kad aplinkiniams kartais sunku suprasti, kas tai per liga, bet tam jis turi paruoštą greitą paaiškinimą: „Jums nuskusti bulvę paprasta? O man tai itin sudėtinga misija. Turiu labai susikaupti. Jei aš skusčiau bulves, šeima turbūt liktų nevalgiusi.“
Tėtis išėjo, kai Nikolajui buvo penkeri. „Matyt buvo per sunku“, - liūdnai tarsteli Nikolajus. Juk be cerebrinio paralyžiaus berniuką kamavo ir epilepsijos priepuoliai. Nuo jos pabėgti, padėjo kaip sako Nikolajus – sportas ir priduria, kad negalia visai nereškia jog privalai užsidaryti tarp keturių sienų.
Apie drąsą
„Man norisi bendrauti. Gal ne visada mane supranta, nes kalbu neaiškiai. Ypač kai susijaudinu. Bet nenoriu būti vienas. Noriu kaip ir visi eiti į kiną, pramogauti, turėti gerą draugą. Nemėgstu gailesčio. Bet nuo jo niekur negaliu pabėgti. Juk visi matydami neįgalų žmogų galvoja, kad visų pirma jį reikia atjausti, pagailėti... O man norisi tiesiog pakalbėti“, - sako Nikolajus. Vaikystėje lankė specializuotą šaškių būrelį, kur jam labai neblogai sekėsi. Paauglystėje susidomėjo kompiuteriais. Tačiau kaip sako Nikolajus energijos perteklius vertė ieškoti būdų kur galėtų išsilieti. Taip jis atsidūrė sporto salėje ir šiandien gali pasigirti ne vieno kultūrizmo čempionato apdovanojimu, taip pat prizinėmis vietomis galiūnų turnyruose. „Turiu visą kolekciją apdovanojimų. Noriu įrodyti, kad net ir būdamas kitoks, gali turėti svajonę. Bet, aišku, jei tik sėdėsi ir savęs gailiesiems, nieko nebus. Reikia būti drąsiam ir bandyti“, - sako Nikolajus ir priduria, kad pradėjęs sportuoti atsikratė ir epilepsijos. Tiesa, jaunas vaikinas prisipažįsta, kad pirmi kartai sporto salėje nebuvo itin malonūs. „Jauti kaip tave nužiūri ir mintyse galvoja :“Ką čia tas ligonis veikia“. Buvo ir tokių sporto klubų kurie pamatę kaip aš atrodau tiesiai šviesiai pasakydavo, kad daugiau neateičiau. Nes trukdau kitiems. Taip užgimė svajonė“, - sako Nikolajus.
Apie svajonę
„Noriu atidaryti savo sporto klubą. Kur galėtų sportuoti visi ir tie kurie neturi pinigų, ir tie kurie turi tokią negalią kaip mano. Kam? Kad kiekvienas kuris turi tikslų, noro sportuoti ir siekti rezultatų galėtų tai įgyvendinti.BET tam reikia investicijų, kurių aš neturiu. Gal atsirastų, kas norėtų paremti“, - šypsosi Nikolajus.
Pats savo kailiu patyręs ką reiškia ruoštis varžyboms Nikolajus prisipažįsta, kad galbūt galėtų siekti ir aukštesnių sportinių laimėjimų,BET tam ir koją kišą finansai. „Kai ruošiuosi varžyboms sportuoju šešis kartus per savaitę. Kai nesiruošiu keturis. Man pasisekė susipažinau su gerais žmonėmis, kurie padėjo siekti sportinių tikslų. Dabar aš noriu padėti kitiems“, - sako Nikolajus.
Apie pasiekimus
Pasaulio kultūrizmo federacijos varžybos Europos taurė
(2008 – 1 vieta, 2009 - 2 vieta, 2010 - 2 vieta, 2011 – 3vieta, 2012 - 3vieta, 2018-1vieta)
2010 Kauno atviros fitneso pirmenybėse - 2 vieta
2010 XVII „Lithuanian cup open“ - 1vieta
2012 atviras Lietuvos nacionalinis čempionatas - 2vieta
2012 XIX WFF – WBBF Lietuvos taures pirmenybes - 1vieta
2012 „Wff-wbbf lithuanincup open“ 1vieta
2014 Rugsėjis 3, 26-th "Lithuania Cup Open", Kaunas, Lithuania 1vieta
2015 Rugsėjis 26 40-th Lithuania Cup Open International Kretinga Lithuania 2015-1vieta
2015 Spalis 10 World AM Cup, Kaunas, Lietuva -1veita
Triračių sportas
Racerunning. Bėgimas su triračiu. Lietuvos žmonių su fizine negalia lengvosios atletikos čempionatas 100m. 2019.09.21 -3veita
Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatinumo centras 60m 2vieta
Štangos spaudimas
2010 Lietuvos jėgos dvikovės čempionatas 1vieta
2009 Vilniaus universiteto galiūno turnyras 1vieta
„Reytano“ taurė: 2009 - 1vieta, 2010 - 1vieta, 2011- vieta, 2012 - 1vieta
2013 galiūnų turnyras „Arnold“ - 1vieta
2014.12.06 "Invictum"stangos spaudimo varzybos - 1vieta
Apie pagalbą
Pasak Nikolojaus turint tokią negalią kaip jo, be aplinkinių pagalbos sunku siekti tikslų sporte. „Intensyviai sportuoju nuo septyniolikos. Norėjau būti kaip Žydrūnas Savickas“, - šypsosi jaunas vyras, „Ar sunku? Čia džiaugsmas. Ar skauda? Ne, tik kūnas ne visuomet klauso“, - sako Nikolajus ir priduria, kad visuomenė suformuotas keistas stereotipas, jog neįgalūs žmonės turi užsidaryti tarp keturių sienų. Tačiau susipažinęs su Valdu Slimanavičium profesionaliu treneriu Nikolajus išmoko nekreipti dėmesio į piktas kalbas ir atkakliai siekti tikslo. Juzef Tomaševič, Jevgenijus Gorelikas, Gediminas Basevičius , Artūras Stonkus tai tik nedidelė dalis žmonių, kurie Nikolajui padėjo siekti karjeros sporto. „Be jų būtų kur kas sunkiau, bet tai tik įrodymas, kad gerų žmonių yra“, - sako Nikolajus.
Apie skrajojimą padebesiais
„Man patinka bendrauti, - ir pradeda pasakoti apie muzikos įrašų kolekciją, kauptą ne vienerius metus. Muzika - antras malonumas po sporto. Vienos mėgiamiausių grupių DOORS “, „Queen“. Mėgstu ir sunkiojo roko paklausyti. Patinga grupės, kurių dainų tekstai turi prasmę, gilūs, bet niekada neskirstau muzikos į blogą ar gerą. Juk kiekvienas atlikėjas stengiasi kurti, bet gal ne kiekvienas gimęs talentu“, - samprotauja Nikolajus ir labai surimtėja kalbai pasisukus apie meilę.
„Keistas dalykas ta meilė... Su viena mergina susipažinau internetu. Niekada neslėpsiu, koks esu. Pakeisti juk nieko negaliu. Iškart papasakojau, kad sergu. Ji sakė, kad tai neturi jokios reikšmės, kad jai patinka su manim bendrauti. Pakviečiau į pasimatymą ir tuo viskas baigėsi. Gal nesitikėjo to, kad aš toks „kreivas“, nors viską žinojo nuo pat pradžių. Man kartais atrodo, kad sveiki žmonės skrajoja padebesiais. Realybėje, juk ne viskas tik rožinės spalvos“, - sako Nikolajus.